19.05.2015

Treści cyfrowe - głosowanie na filmy uczniowskie

Można już głosować na najlepsze filmy nadesłane przez szkoły z krajów UE i poświęcone tematyce konsumpcji treści cyfrowych. Wystarczy wejść na stronę portalu Consumer Classroom i oddać głos na wybrany film. Termin głosowania kończy się w dniu 22 maja (piątek).

Co roku portal ConsumerClassroom.eu zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych w krajach UE do udziału w ogólnoeuropejskim konkursie międzyszkolnym. W tym roku tematem konkursu jest konsumpcja treści cyfrowych przez młodzież.

Treści cyfrowe przenikają dziś wszelkie dziedziny życia. Uczniowie mają łatwy dostęp do bezpłatnych i płatnych produktów online, szczególnie muzyki, filmów, książek elektronicznych oraz gier. Problem bezpieczeństwa podczas użytkowania i kupowania treści cyfrowych obejmuje różnorodne zagadnienia, takie jak ochrona danych osobowych, skutki legalnego i nielegalnego korzystania z tych treści, podatność młodych konsumentów na zagrożenia w sieci.

Zobacz też więcej informacji o ConsumerClassroom na stronie Fundacji Think!: http://think.org.pl/projekty/dzialania/83-consumer-classroom.

Brak komentarzy: