27.09.2014

Zbliża się Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania (ETK) trwa w całej Europie od 11-17 października. Miliony Europejczyków będą uczyć się programowania i związanych z nim umiejętności. Cel jest jeden: pokazać, że kodowanie nie jest wiedzą tajemną i każdy może nauczyć się kodować. 

Autorem pomysłu na skalę światową jest grupa młodych doradców ds. agendy cyfrowej przy Komisarz Neelie Kroes. Uzyskali oni poparcie sieci narodowych Liderów Cyfryzacji, którzy są  jej nieformalnymi ambasadorami. Dla Polski to wyjątkowa szansa, aby wyróżnić się na tle innych europejskich krajów. Koordynatorem polskiej edycji Tygodnia Kodowania jest Centrum Cyfrowe. Głównym partnerem jest projekt Mistrzowie Kodowania.


Organizatorem wydarzenia podczas ETK może zostać każdy, kto dysponuje wiedzą dotyczącą kodowania i chce się nią podzielić z innymi. Aby zgłosić wydarzenie wystarczy wejść na stronę internetową Europe Code Week i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wszystkie przydatne informacje dotyczące planowania i zgłaszania inicjatyw na ETK znaleźć można w przewodniku przygotowanym przez Komisję Europejską.

(Źródło: CC-BY Centrum Cyfrowe Projekt: Polska)

Brak komentarzy: