01.09.2014

W nowym roku szkolnym postaw na kompetencje cyfrowe

Technologie informacyjno-komunikacyjne odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu. Również w szkołach będzie ich przybywać (choćby także dlatego, że uczniowie będą posiadali własne urządzenia). Dlatego powinniśmy postarać się podnosić kompetencje cyfrowe, używać różnorodnych, nowoczesnych i często ogólnodostępnych w internecie narzędzi edukacyjnych, próbując je mądrze wykorzystać w nauczaniu.

Na nowy rok szkolny, z myślą o nauczycielach szkół wszystkich poziomów, proponujemy dwa warsztaty online, które świetnie wprowadzają w świat technologii edukacyjnych. Mogą pomóc w prowadzeniu jeszcze ciekawszych zajęć z uczniami. Pamiętajmy, że od następnego roku szkolnego w każdej szkole będziemy mogli skorzystać z nowoczesnych e-podręczników, nad którymi pracuje obecnie zespół ekspertów w Ośrodku Rozwoju Edukacji i jego partnerskich instytucjach. Warto przez ten rok przygotować się do korzystania z tych bogatych i interaktywnych zasobów.


Zastanawiają się Państwo jak zacząć przygodę z technologią edukacyjną? Proponujemy bezpłatne e-szkolenie, które przygotowaliśmy z myślą o osobach, które chcą zrobić pierwsze kroki z TIK. Polecamy to wideo:Tych, którzy już czują się pewniej z technologiami, zachęcamy do obejrzenia drugiego bezpłatnego e-szkolenia, w którym opowiadamy o sprawdzonych sposobach pracy z TIK:


Oba szkolenia zostały przygotowane przez ekspertów z grupy Superbelfrzy RP, Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych WSiP oraz Fundacji Think! i są dostępne na licencji CC-BY-SA.

Brak komentarzy: