25.09.2014

Odkryj warszawskie skarby

Każda miasto kryje w sobie wiele skarbów kultury, o których często nawet nie wiedzą jego mieszkańcy. Warto je odkryć i udokumentować. Fundacja Think! zaprasza warszawskie szkoły ponadpodstawowe do udziału w projekcie edukacyjnym “Warszawskie skarby”, który łączy zdobywanie przez uczniów wiedzy o Warszawie ze zwiększaniem ich kompetencji cyfrowych. Odkrywanie skarbów miasta to zadanie dla uczniów i nauczycieli, które z powodzeniem można realizować na wielu przedmiotach szkolnych.


W projekcie opracowano zadanie projektowe dla uczniów, czyli webquest, którego tematem jest Warszawa - http://miastoskarbow.blogspot.com/, a dokładniej: warszawskie zabytki - mniej znane, nie-folderowe, miejsca - świadkowie historii - które opowiedziałyby niesamowitą historię o Warszawie i jej mieszkańcach oraz ważne postaci związana z Warszawą - których twórczość, zaangażowanie i praca - miały wpływ na stolicę. Nauczycieli zachęcamy do częstego korzystania ze świetnej metody nauczania, jaką jest webquest.

Zadaniem uczniów w projekcie będzie nakręcenie filmu z wybranej kategorii, które następnie wezmą udział w konkursie na najciekawszy obraz ukazujący dzieje i współczesność stolicy. Twórcy najlepszych filmów zostaną nagrodzeni, a 4 nauczycieli – opiekunów otrzyma atrakcyjne nagrody. Szczegółowe informacje znaleźć można w Regulaminie konkursu.

Projekt trwa od czerwca i do listopada 2014. Zapraszamy nauczycieli do rejestracji szkół w projekcie. Prosimy zarejestrować szkołę poprzez wypełnienie e-formularza do 31 października.

Możliwość wzięcia udziału się w tym projekcie podniesie szereg umiejętności młodzieży, m.in. współpracy w zespole, wyszukiwania i weryfikacji informacji w sieci, tworzenia i edycji filmów. Przybliży im wiedzę o mieście i dzielnicy, w której żyją. Zależy nam, by uczniowie nawiązali osobistą relację z Warszawą, odkryli ją dla siebie i innych.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie www.skarbymiasta.pl. Będziemy tam zamieszczać podpowiedzi, tutoriale dotyczące warsztatu młodego filmowca oraz ciekawostki o Warszawie - zachęcamy do odwiedzin i lektury!

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

Brak komentarzy: