08.12.2013

Imagine Cup 2014 – pierwsze polskie sukcesy

Dopiero co ruszyła rejestracja do Imagine Cup 2014, a Polacy już osiągają pierwsze sukcesy! Polska drużyna Ocean otrzymała wyróżnienie w pierwszych rozgrywkach online – Pitch Video Challenge w kategorii Innowacje. Niedługo poznamy zwycięzców następnych konkursów.
Imagine Cup 2014 to już 12. edycja tego największego na świecie konkursu technologicznego, skierowanego do studentów i uczniów powyżej 16. roku życia. Tym razem finał światowy odbędzie się w Seattle – rodzinnym mieście firmy Microsoft. Wprawdzie do finałów jeszcze daleka droga, to polscy studenci już dziś mogą pochwalić się pierwszymi sukcesami!

Jak co roku, także i w tej edycji Imagine Cup studenci mogą brać udział w rozgrywkach online, tzw. „Challenges”. Skupiają się one na takich kategoriach konkursowych jak: Projekty Społeczne, Gry, Innowacje. Właśnie w kategorii „Innowacje” polska drużyna Ocean otrzymała wyróżnienie jako jeden z 30 zespołów. Jest to duży sukces, biorąc pod uwagę, że w konkursie wzięło udział aż 175 drużyn z 50 krajów z całego świata.

„Wierzymy, że nasz projekt będzie czymś zupełnie nowym w Internecie. Udział w Imagine Cup to dla nas przygoda i szansa na świetną zabawę, ale przede wszystkim test czy nasz pomysł jest dobry. Wyróżnienie zdaje się potwierdzać naszą intuicję i tym bardziej zachęca nas do startu w głównym konkursie. Chcemy jak najszybciej wyjść z naszym projektem do użytkowników i przetestować go w praktyce.” – powiedzieli Stanisław Jastrzębski, Konrad Talik i Mateusz Bruno-Kamiński, członkowie drużyny, studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Polska drużyna przygotowała projekt Ocean - usługę internetową, zaprojektowaną w celu poprawy doświadczenia użytkownika podczas przeglądania Internetu, która ma oferować nowe podejście do przeglądania Internetu w celach rekreacyjnych. Będzie to serwis oferujący treści znalezione w Internecie specjalnie dla użytkownika, które niekoniecznie są popularne. Wyróżnieni otrzymali certyfikaty zwycięstwa oraz profesjonalną ocenę projektu, przygotowaną przez jury Microsoft, a także specjalne przypinki Imagine Cup.

Po więcej informacji o Imagine Cup 2014 warto na bieżąco odwiedzać oficjalny profil na portalu Facebook lub stronę internetową.

Brak komentarzy: