13.10.2013

Scenariusze lekcji wychowawczych z filmami

Walka nie kończy się po gongu, czyli jak pokonać agresję – to tytuł pierwszego z filmów z serii "Zagrożenia dorosłego świata – jak sobie z nimi radzić", zrealizowanego przez firmę Tutto Arts &Media. Jest to pakiet trzech filmów edukacyjnych na lekcje wychowawcze, przeznaczonych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W dobie Internetu oraz różnych multimedialnych rozwiązań, proponujemy nauczycielom narzędzie do przeprowadzenia interesującej lekcji, poruszającej niełatwe tematy – opowiada Marcin Wołkowicz, reżyser, autor edukacyjnego cyklu.
Filmy poruszają zagadnienia dotyczące radzenia sobie z agresją, narkotykami i dopalaczami czy substancjami psychoaktywnymi (Fałszywa pomoc - narkotyki i dopalacze) oraz niebezpieczeństwami związanymi z podjęciem pracy sezonowej (Kiedy wymarzona praca przeradza się w koszmar). W skład serii wchodzą na razie trzy filmy, cykl ma być stopniowo rozszerzany o kolejne tematy młodzieżowe.

Każdy z tych filmów opowiada historię, która wydarzyła się naprawdę. Zostały zrealizowane w konwencji filmów paradokumentalnych, ponieważ prawdziwi bohaterowie nie zgodzili się wystąpić przed kamerą. Taka konwencja filmów sprawia, że młodym ludziom łatwiej odnieść historie pokazane w filmach do własnego życia.

Jedynie w filmie "Walka nie kończy się po gongu" przed kamerą swoją historię opowiada prawdziwy bohater - Gerard Linder, Mistrz Świata w kick-boxingu, zawodnik walczący w formule MMA, a jednocześnie trener prowadzący zajęcia z młodzieżą w małym miasteczku. Równolegle z wypowiedzią zawodowego kick - boxera śledzimy w filmie historię młodego chłopaka, ofiary przemocy rówieśniczej, który trafia na trening sztuki walki.
Młodzi ludzie podczas treningów pokonują własne słabości, uczą się pewności siebie, do tego stopnia, że na ulicy nie muszą się bić. Każda walka uniknięta na ulicy to walka wygrana – podkreśla Gerard Linder.
Każdy film zawiera dodatkowo komentarz eksperta oraz scenariusz lekcji dla nauczyciela. Zachęcamy do ich zakupu i wykorzystania na lekcjach wychowawczych do rozmowy z młodzieżą na trudne tematy związane z dorastaniem.

Firma Tutto Arts &Media istnieje na rynku od 8 lat. Zrealizowała do tej pory m.in. kilkadziesiąt filmów popularnonaukowych, edukacyjnych i dokumentalnych.

Dostępne w:


Polecamy!

Brak komentarzy: