22.02.2011

Rok Czesława Miłosza 2011

Zdjęcie (CC) MDCarchives

Rok 2011 to obchodzony na całym świecie Rok Czesława Miłosza. Z tej okazji Polskie Radio uruchomiło serwis poświęcony Czesławowi Miłoszowi - http://www.polskieradio.pl/74,Czeslaw-Milosz.

Znajdą się w nim unikatowe nagrania Polskiego Radia związane z noblistą ("Audycje"), opinie znawców twórczości Miłosza na temat jego dzieł ("Czytelnia"). „Kalendarium” zawiera zapowiedzi wydarzeń związanych z całorocznymi obchodami oraz audycji, jakie będą się w tym czasie pojawiać na wszystkich antenach Polskiego Radia. Tu też znajdą się konkursy organizowane specjalnie przez serwis tematyczny kultura.polskieradio.pl, w których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody – książki, związane z bohaterem serwisu. Natomiast „Biografia” przedstawia dźwiękowy „Album rodzinny” – reportaż z wypowiedziami Andrzeja Miłosza, brata poety.

Wszystkie te unikatowe, zgromadzone na stronie artykuły, podcasty, recenzje twórczości Miłosza mogą stać się nieocenioną pomocą dla nauczycieli języka polskiego (i nie tylko). Dobrze, by dzięki nim uczniowie - może po raz pierwszy - usłyszeli głos Poety (także w sensie dosłownym!), który jest jednym z najważniejszych twórców w historii XX wiecznej literatury polskiej. Propozycje obchodów roku noblisty mogą stać się inspiracją do działań podejmowanych w szkołach.

Brak komentarzy: